Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. ledna 2023 Robin

Právo na život

18. 09. 2019 10:37:14
Tento blog jsem se rozhodla sepsat, abych objasnila veřejnosti, že i lidé s postižením mají právo na život, který není nijak jiný než u člověka, který se narodil zdravý.

Byla jsem obviněna matkou od dvou dětí, z niž prvorozené ji odebrali ve Švýcarsku kde byla vdaná, že jako postižená jsem neměla právo porodit dítě, zvláště při svém genetickém onemocnění, i proto jsem se rozhodla napsat tento blog, zcela nechápu její sociální cítění už jen proto, že prožila z její strany bezpráví, u ní zcela vymizelo pochopení, že i člověk s postižením má právo na plnohodnotný život, má sice fyzické omezení, ale vše má jinak zachované jako člověk, který se narodil zdravý.

Já se narodila již postižená zdravým rodičům, kteří vůbec netušili o nemoci, kterou mám, dvě starší sestry zdravé, já jako třetí nemocná, přesto se nebáli a ještě po mě přišel na svět bratr, zdravé dítě, vychovávali nás všechny stejně, protože jejich sociální cítění nebylo zatížené, bohužel u paní RR to cítění zcela vymizelo, podle ní se mají rodit jen zdraví jedinci, aby ona a její kolegyně nemusely podporovat svými odvody daní postižené lidi, tohle mi napsala a vím, že není sama, kdo takto smýšlí, ti co nemají schopnost myslet na to, že touha u ženy mít dítě je mnohdy silnější než rozum těžko dál pochopí vše, jen ten, který prožil podobný problém chápe, vím jsou mezi postiženými i ti co mají nebo měli víc rozumu a odepřeli si mít dítě, rozhodně je to jejich rozhodnutí, nikdo by neměl soudit druhé, nikdo neví co mu osud nachystá v budoucnu.

U mé diagnózy ta šance na zdravé dítě byla 50:50 a já doufala, věřila v naději, že to vyjde. osud tomu chtěl jinak, ačkoliv syn po narození nejevil žádné známky postižení, které by upozornily na stejnou nemoc po mě, tak v jeho půl roce bylo vše jinak, vyšetřením se zjistilo, že dědičnou neuropatii zdědil, přesto jsem našla dost sil a syna s pomocí rodiny i při svém postižení vychovala, že v době dospívání spadl do drog, to byla další rána, přesto jsme vše překonali, dlouhé roky to byly, dnes kdy mu je 36 let jsou ty roky za námi a já věřím, že jsme společně došli ke klidu a spokojenosti, být postižený není trápení a neštěstí, většina zdravých to nepochopí a svým postojem nám předhazují, že neseme vinu na zvyšování počtu nemocný, kolikrát mě napadlo, jak by věda zkoumala různé diagnózy bez možnosti vyšetřovat postižené, já osobně jsem vědě poskytla materiál ke zkoumání, suralis nervy, které mi pomocí biopsie 2x odebrali si odvezl i do Ameriky lékař, který napsal obsáhlou studii ve vědeckém časopise, byl to další zasazený střípek v tom objasňování mé diagnózy.

Na závěr bych ráda dodala, že nestojím o lítost jen a jen si přeji, aby bylo více pochopení pro všechny a zvláště rodiče, kteří jsou vystaveny osudem s překážkou, děkuji všem kdo dokáže pochopit.

Autor: Vera Kuncova | středa 18.9.2019 10:37 | karma článku: 21.11 | přečteno: 747x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Osobní

Petr Kleinwächter

Těžký život voliče SPD

Fanoušci Tomia spílají svému idolu, že řádně nepodpořil jediného možného kandidáta, Andreje Babiše. Co mají dělat?

30.1.2023 v 10:35 | Karma článku: 16.28 | Přečteno: 276 | Diskuse

Jiří Mitáček

Dobrý den, pane Zemane…

Takto jsem začínal svůj velice slušný „rozlůčkový“ blog s panem Zemanem. Jenom jsem mu chtěl sdělit, že budu 5 let žít v zemi. která nemá presidenta. Vůůůbec jsem netušil, že těch let bude 2 x tolik. A vůbec jsem netušil...

29.1.2023 v 23:45 | Karma článku: 24.34 | Přečteno: 537 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Unisono

Unisono (italsky jednohlas) je v původním významu vztah (souzvuk) dvou tónů či hlasů, které hrají týž zvuk v témže tempu Jedná se o tentýž zvuk/tón stejné frekvence (byť s rozdílným témbrem), hrané (či zpívané).

29.1.2023 v 21:36 | Karma článku: 9.19 | Přečteno: 150 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Když se něco špatné změní v dobré

Něco prožíváme jako špatné, ale s odstupem času to můžeme považovat za dobré. Je to třeba ztráta věcí, či spíše jejich odcizení. Se mi to už tolikrát stalo.

29.1.2023 v 18:39 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 156 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Jede jede kolotoč. A ,,Pane prezidente …“

Já pustil si pár videí. Pro úsměvy, však nikoli v naději, že některé rozpláčí. Jsou nejednou až k popukání pro někoho, jiným, možná, že k vzteku, nebo jenom k pousmání . Kdo chce, tak viz, kdo ne, třeba i zmiz.

27.1.2023 v 19:07 | Karma článku: 15.98 | Přečteno: 436 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5116

... žena, která má ráda spravedlnost, poctivost bez křivd a nenávisti, ráda bych aspoň svým málem upozornila hlavně na křivdy, které se páchají na dětech a jejich rodin...

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...