Zaorálek s Marksovou zcela selhali v pomoci Češce a jejím dětem ve Švýcarsku

24. 09. 2017 8:27:07
O případu Renaty Rolle psal před 2 lety europoslanec Tomáš Zdechovský. Nejen psal, ale byl to právě on, kdo jí, narozdíl od ministra Zaorálka či ministryně Marksové a jejích podřízených na ÚMPOD, pomohl.

Ve stručnosti příběh paní Renaty. Žila a pracovala ve Švýcarsku, kde si vzala Švýcara a narodil se jim syn. Manželství se začalo rozpadat, manžel pomocí svých kontaktů a známých dokázal Renatu dostat do psychiatrické léčebny a soudně ji zbavit svéprávnosti, docílit svěření syna do své péče a Renatu tím zbavit rodičovských práv a možnosti jej vídat.

Paní Renatu drželi v psychiatrické léčebně neuvěřitelných 14 měsíců, podávali jí silné léky.

Během této doby se paní Renata opakovaně obracela se žádostí o pomoc na české zastupitelské úřady ve Švýcarsku, na ministra Zaorálka, na Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí v čele se Zdeňkem Kapitánem, na ministryni Marksovou. Postup výše zmíněných vůči ní byl otřesný. Zaorálek, Marksová, Kapitán a další úředníci se spokojili s "vysvětlením" švýcarských úřadů, že paní Renata je "blázen" zbavený svéprávnosti a dítěte oprávněně. Nepodnikli nic, aby si skutečný stav paní Renaty či příčiny situace ověřili. Aneb úředník vždy věří jinému úředníkovi a navíc bohaté Švýcarsko, že ano.

Paní Renata se v té době seznámila s případem Evy Michalákové v českých médiích a obrátila se o pomoc na europoslance Zdechovského, který Evě Michalákové pomáhá.

Zdechovský si, narozdíl od Zaorálka a dalších úředníků, začal zjišťovat situaci. Dokázal za krátkou dobu dostat paní Renatu z psychiatrické léčebny a pomoci jí vídat svého syna. Díky němu a pomoci dalších obětavých lidí si paní Renata zařídila nový život, potkala nového muže. S ním počala své druhé dítě, dceru Aničku. V době jejího těhotenství hrozilo, že Aničku švýcarská sociálka sebere hned po porodu, protože paní Renata byla stále zbavená svéprávnosti.

Jen díky Zdechovskému a dalším si nakonec paní Renata mohla dceru ponechat a vychovávat ji s přítelem.

http://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=472670

A začít se znovu soudit o syna.

Po pár měsících vyšlo u soudu najevo, že do psychiatrické léčebny byla zavřena na základě diagnózy POPORODNÍ DEPRESE ! Žádná jiná diagnóza jí zjištěna nebyla !

Je neuvěřitelné, že ve státě jako je Švýcarsko zavřou ženu na psychiatrii na 14 měsíců, dávají jí silné léky, zbaví svéprávnosti a dítěte jen na základě poporodních depresí !

A nebýt Zdechovského, zřejmě by tam zůstala mnohem déle a její život se ubíral zcela jiným směrem.

Dnes žije paní Renata se svým švýcarským přítelem a dcerou Aničkou v České republice. O syna se stále soudí. Sílu jí dodávají její přátelé v čele se Zdechovským či Evou Michalákovou, z nichž se staly přítelkyně a navzájem si dodávají sílu v boji s úřednickou hydrou a lidmi jako jsou jejich pomstychtiví a všehoschopní exmanželé.

Tento příběh je jen dalším z mnoha svědectví o tom, že ministr Zaorálek a jeho ministerstvo zahraničí, stejně jako ministryně Marksová a její Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí ve skutečnosti na české občany v určitých bohatých zemích kašlou. Ještě štěstí, že se případu Renaty neuchopili jistí novináři, např. ti z Reportérů ČT či pořadu 168 hodin. To bychom se dočkali mediální smršti o tom, že ve Švýcarsku se vlastně nikomu nic špatného neděje a kdo tvrdí opak, je ruský agent šířící ruskou propagandu...Dočkali bychom se citací lží švýcarských úředníků, že paní Renata je "blázen" a zcela správně byla zbavena svéprávnosti. Dočkali bychom se rozhovorů se švýcarskými odborníky, že ve Švýcarsku je zájem dítěte vždy na prvním místě a my v ČR to prostě nemůžeme chápat. Zřejmě bychom se díky pomoci těchto obětavých novinářů, kteří přece nelžou, jen vhodně upravují pravdu a podání situace podle potřeb, nikdy nedozvěděli, že skutečnosti jsou zcela jinak a lhali švýcarští úředníci, nikoliv matka...

Autor: Vera Kuncova | neděle 24.9.2017 8:27 | karma článku: 36.45 | přečteno: 2548x

Další články blogera

Vera Kuncova

Gay pedofil v Norsku si nechal odnosit děti náhradní matkou a adoptoval je

Norskou veřejností hýbe případ psychologa, spolupracovníka Barnevernetu, Jo Erika Broyna, který si nechal odnosit dvojčátka náhradní indickou matkou, aby je poté adoptoval. Letos byl tento "vzorný otec" odsouzen do vězení

10.10.2018 v 7:43 | Karma článku: 35.88 | Přečteno: 1713 | Diskuse

Vera Kuncova

Ministře Zaorálku,jste bezcitný úředník ?Denis Michalak má fotku dědečka na nočním stolku.

Včera zemřel po krátké těžké nemoci dědeček českých kluků Michalakovych. Jeho posledním přáním bylo vidět své vnuky alespoň na chvilku na Skypu, moct se s nimi osobně před smrtí rozloučit.

10.9.2017 v 8:02 | Karma článku: 46.76 | Přečteno: 8626 | Diskuse

Vera Kuncova

Denis Michalák za pár let poděkuje Norsku a svým norským pěstounům za zničený život

Norsko na konci června oznámilo ministerstvu zahraničních věcí, že udělilo nezletilému českému občanovi norské občanství. Občanovi, který se nemůže právně sám rozhodovat a který má českou rodinu, jež o něj soudně bojuje.

13.7.2017 v 9:16 | Karma článku: 40.18 | Přečteno: 3451 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Něžné "Hallelujah"

Kdo by neznal píseň Hallelujah. Kanadský sympaťák Leonard Cohen před lety tuto krásnou skladbu poslal do světa a dodnes vznikají nové a nové verze jejího provedení.

22.2.2019 v 22:18 | Karma článku: 11.19 | Přečteno: 166 | Diskuse

Martin Braun

Peklo nad Tel Avivem

Jeden z mýtů, který vládne mezi lidmi je, že Židé, či Izraelci obecně, chcete li, jsou lidmi nudnými, věčně se modlícími, že jsou suchary, kteří krásy a nádherné hříchy tohoto světa neznají a znát nechtějí.

22.2.2019 v 21:19 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 414 | Diskuse

Marek Konečný

Polské maso máme ošetřené, a co budete dělat s českými bramborami, pane ministře?

Za zdatné mediální podpory pan ministr řešil problémy několika set kilogramů nekvalitního hovězího z Polska. Ale máte tady ne tak akutní, ale zato desetiletí se táhnoucí problém - hnusné české brambory.

22.2.2019 v 19:34 | Karma článku: 27.30 | Přečteno: 840 | Diskuse

Jan Ziegler

Pánové Patáku a Peszynski, nekritický eurofanatismus vážně škodí zdraví

Oni si to možná neuvědomují, ale svým fanatismem poškozují myšlenku společné Evropy. Každý, kdo má jiné názory než oni, je proruský, putinovec, nácek, xenofob atd.

22.2.2019 v 16:39 | Karma článku: 33.31 | Přečteno: 891 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Hybridní zbraň Ruska veřejně prospěšnou stavbou ?

Ruský plyn proudí do Česka nejen přes Ukrajinu a Slovensko, ale i alternativními trasami - plynovodem Gazela napojeným na Nord Stream po dně Baltského moře ( porušuje všechny zavedené ekologické normy ),

22.2.2019 v 13:43 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 776 | Diskuse
Počet článků 7 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5538

... žena, která má ráda spravedlnost, poctivost bez křivd a nenávisti, ráda bych aspoň svým málem upozornila hlavně na křivdy, které se páchají na dětech a jejich rodin...

Najdete na iDNES.cz