Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zaorálek s Marksovou zcela selhali v pomoci Češce a jejím dětem ve Švýcarsku

24. 09. 2017 8:27:07
O případu Renaty Rolle psal před 2 lety europoslanec Tomáš Zdechovský. Nejen psal, ale byl to právě on, kdo jí, narozdíl od ministra Zaorálka či ministryně Marksové a jejích podřízených na ÚMPOD, pomohl.

Ve stručnosti příběh paní Renaty. Žila a pracovala ve Švýcarsku, kde si vzala Švýcara a narodil se jim syn. Manželství se začalo rozpadat, manžel pomocí svých kontaktů a známých dokázal Renatu dostat do psychiatrické léčebny a soudně ji zbavit svéprávnosti, docílit svěření syna do své péče a Renatu tím zbavit rodičovských práv a možnosti jej vídat.

Paní Renatu drželi v psychiatrické léčebně neuvěřitelných 14 měsíců, podávali jí silné léky.

Během této doby se paní Renata opakovaně obracela se žádostí o pomoc na české zastupitelské úřady ve Švýcarsku, na ministra Zaorálka, na Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí v čele se Zdeňkem Kapitánem, na ministryni Marksovou. Postup výše zmíněných vůči ní byl otřesný. Zaorálek, Marksová, Kapitán a další úředníci se spokojili s "vysvětlením" švýcarských úřadů, že paní Renata je "blázen" zbavený svéprávnosti a dítěte oprávněně. Nepodnikli nic, aby si skutečný stav paní Renaty či příčiny situace ověřili. Aneb úředník vždy věří jinému úředníkovi a navíc bohaté Švýcarsko, že ano.

Paní Renata se v té době seznámila s případem Evy Michalákové v českých médiích a obrátila se o pomoc na europoslance Zdechovského, který Evě Michalákové pomáhá.

Zdechovský si, narozdíl od Zaorálka a dalších úředníků, začal zjišťovat situaci. Dokázal za krátkou dobu dostat paní Renatu z psychiatrické léčebny a pomoci jí vídat svého syna. Díky němu a pomoci dalších obětavých lidí si paní Renata zařídila nový život, potkala nového muže. S ním počala své druhé dítě, dceru Aničku. V době jejího těhotenství hrozilo, že Aničku švýcarská sociálka sebere hned po porodu, protože paní Renata byla stále zbavená svéprávnosti.

Jen díky Zdechovskému a dalším si nakonec paní Renata mohla dceru ponechat a vychovávat ji s přítelem.

http://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=472670

A začít se znovu soudit o syna.

Po pár měsících vyšlo u soudu najevo, že do psychiatrické léčebny byla zavřena na základě diagnózy POPORODNÍ DEPRESE ! Žádná jiná diagnóza jí zjištěna nebyla !

Je neuvěřitelné, že ve státě jako je Švýcarsko zavřou ženu na psychiatrii na 14 měsíců, dávají jí silné léky, zbaví svéprávnosti a dítěte jen na základě poporodních depresí !

A nebýt Zdechovského, zřejmě by tam zůstala mnohem déle a její život se ubíral zcela jiným směrem.

Dnes žije paní Renata se svým švýcarským přítelem a dcerou Aničkou v České republice. O syna se stále soudí. Sílu jí dodávají její přátelé v čele se Zdechovským či Evou Michalákovou, z nichž se staly přítelkyně a navzájem si dodávají sílu v boji s úřednickou hydrou a lidmi jako jsou jejich pomstychtiví a všehoschopní exmanželé.

Tento příběh je jen dalším z mnoha svědectví o tom, že ministr Zaorálek a jeho ministerstvo zahraničí, stejně jako ministryně Marksová a její Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí ve skutečnosti na české občany v určitých bohatých zemích kašlou. Ještě štěstí, že se případu Renaty neuchopili jistí novináři, např. ti z Reportérů ČT či pořadu 168 hodin. To bychom se dočkali mediální smršti o tom, že ve Švýcarsku se vlastně nikomu nic špatného neděje a kdo tvrdí opak, je ruský agent šířící ruskou propagandu...Dočkali bychom se citací lží švýcarských úředníků, že paní Renata je "blázen" a zcela správně byla zbavena svéprávnosti. Dočkali bychom se rozhovorů se švýcarskými odborníky, že ve Švýcarsku je zájem dítěte vždy na prvním místě a my v ČR to prostě nemůžeme chápat. Zřejmě bychom se díky pomoci těchto obětavých novinářů, kteří přece nelžou, jen vhodně upravují pravdu a podání situace podle potřeb, nikdy nedozvěděli, že skutečnosti jsou zcela jinak a lhali švýcarští úředníci, nikoliv matka...

Autor: Vera Kuncova | neděle 24.9.2017 8:27 | karma článku: 35.85 | přečteno: 2255x


Další články blogera

Vera Kuncova

Ministře Zaorálku,jste bezcitný úředník ?Denis Michalak má fotku dědečka na nočním stolku.

Včera zemřel po krátké těžké nemoci dědeček českých kluků Michalakovych. Jeho posledním přáním bylo vidět své vnuky alespoň na chvilku na Skypu, moct se s nimi osobně před smrtí rozloučit.

10.9.2017 v 8:02 | Karma článku: 46.74 | Přečteno: 8571 | Diskuse

Vera Kuncova

Denis Michalák za pár let poděkuje Norsku a svým norským pěstounům za zničený život

Norsko na konci června oznámilo ministerstvu zahraničních věcí, že udělilo nezletilému českému občanovi norské občanství. Občanovi, který se nemůže právně sám rozhodovat a který má českou rodinu, jež o něj soudně bojuje.

13.7.2017 v 9:16 | Karma článku: 40.12 | Přečteno: 3391 | Diskuse

Vera Kuncova

100 tisíc lidí demonstrovalo na Václaváku proti Kalouskovi před 5 lety. Odmítl odstoupit.

V souvislosti se včerejší demonstrací na Václaváku je třeba připomenout demonstrace z 21.4.2012. Tehdy se na Václaváku sešlo dle policejních odhadů 80-90 tisíc lidí, dle jiných až 150 tisíc. Proč ? Proto.

11.5.2017 v 7:53 | Karma článku: 39.91 | Přečteno: 3143 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivan Picek

Přijímání uprchlíků - už je to zase tady aneb Případ 50 sirotků

Češi rozhodně a jednoznačně odmítli přijímání uprchlíků z kulturně odlišných zemí. Vítači proto změnili taktiku a navrhují přijmout alespoň sirotky.

19.9.2018 v 15:35 | Karma článku: 16.77 | Přečteno: 152 | Diskuse

Ivo Hnilica

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? To si nemyslím. I. část

Ve jménu "vyšších" principů, naskočila do zahraniční i vnitřní politiky manipulace s veřejným míněním. Je to pokračování koncovky "ismus" komunismus, socialismus, kapitalismus -"úřední pravda systému". Volné názory lidí když nejs

19.9.2018 v 15:03 | Karma článku: 9.29 | Přečteno: 128 | Diskuse

Jaromír Petřík

Je Babiš bezcitný psychopat, jak říká Marek Hilšer?

„Babiš odmítl za naši zemi pomoci 50 sirotkům. Je třeba důrazně říci, že je to bezcitný psychopat, který šíří svůj jedovatý egoismus napříč českou společností,“ říká senátorský kandidát Marek Hilšer.

19.9.2018 v 11:45 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 607 |

Lubor Adámek

Homoproblém a boj o tradiční rodinu mezi příznivci svobody?

Homofob nebo konzervafob? Zabedněný nebo sluníčkový? Tradiční nebo progresivní? Teplé nebo studené? Paleo nebo nihil? A nejsou tyto debaty až zbytečně přehřáté?

19.9.2018 v 11:04 | Karma článku: 12.31 | Přečteno: 355 | Diskuse

Libor Popovský

Maďarsko vzdoruje kárnému řízení EU

Článek Soerena Kerna "Hungary Defiant in the Face of EU Censure", který vyšel 13. září 2018, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

19.9.2018 v 8:59 | Karma článku: 30.08 | Přečteno: 718 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6101

... žena, která má ráda spravedlnost, poctivost bez křivd a nenávisti, ráda bych aspoň svým málem upozornila hlavně na křivdy, které se páchají na dětech a jejich rodin...

Najdete na iDNES.cz